Zajęcia rozwijające z języka polskiego

W ramach projektu „Szkoła równych szans w Gminie Dzwola” uczniowie klas V i VI uczestniczyli w zajęciach rozwijających z języka polskiego, na których poszerzali i utrwalali zdobyte na lekcjach wiadomości. Dzieląc się swoimi zainteresowaniami, recenzowali czytane przez siebie książki i spoglądali krytycznym okiem na uroczystości szkolne, pisząc z nich sprawozdania. Uczniowie na tych spotkaniach mieli też szansę poszerzenia swojej wiedzy o kulturze – filmie i teatrze. Szóstoklasiści stworzyli nawet własny scenariusz filmowy, do którego nakręcili krótki filmik, ukazujący jeden dzień z życia klasy. Był to świetny sposób do motywowania uczniów, by krytycznie spojrzeli na odbiór dzieła sztuki i literatury. Podczas zajęć były także omawiane zasady: postawa, wymowa, poprawne akcentowanie, barwa głosu, intonacja, interpretacja głosowa pięknej recytacji wierszy. Zainteresowało to szczególnie piątoklasistów, którzy reprezentowali szkołę 43. Małym Konkursie Recytatorskim w Janowskim Ośrodku Kultury. Na zajęciach rozwijających uczniowie wykorzystywali nowoczesne techniki multimedialne, a mogli to czynić dzięki okularom okularom VR wraz z akcesoriami oraz aparatowi fotograficznemu.

Małgorzata Kędrak