Zajęcia artystyczne w klasach 2-ich

W ramach realizacji zajęć z projektu „SZKOŁY RÓWNYCH SZANS W GMINIE DZWOLA” uczniowie klasy IIa i IIb uczęszczali na zajęcia rozwijające zainteresowania artystyczne. Łącznie w zajęciach tych uczestniczyło 16 dzieci zapisanych w dziennikach, chociaż często przychodzili też inni zainteresowani uczniowie. Zajęcia odbywały się najczęściej po jednej godzinie tygodniowo od marca do czerwca.

Na tych zajęciach uczniom proponowane były mniej znane techniki plastyczne tj.: malowanie bez użycia pędzla (palcami, gąbkami, stemplowanie), różnorodne kolaże, orgiami oraz rysowanie kredkami i papieroplastyka. Dzieci zachęcane były do kreatywnego myślenia i samodzielnej twórczej aktywności. W efekcie powstało szereg ciekawych prac plastycznych eksponowanych na wystawkach.

Wszyscy angażowali się chętnie i z radością podejmowali nowe artystyczne wyzwania. Zajęcia były inspirujące i pozwalały dzieciom odkrywać nowe kreatywne pasje, stanowiąc element ich wszechstronnego rozwoju.

Stanisława Latos