Wielkanocne wyzwania językowe: wymiana pocztówek oraz list do członków brytyjskiej rodziny królewskiej

Utworzono 05.04.2024 przez: admin UW

Wraz ze zbliżającą się Wielkanocą, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego pani Joanny Sulowskiej oraz pani Bożeny Nosal zdecydowali się kultywować tradycję wymiany pocztówek.

W erze zdominowanej przez komunikację cyfrową, urok wysyłania i otrzymywania fizycznych pocztówek pozostaje niezrównany. Wielkanocna wymiana pocztówek przywraca tę wiekową tradycję, zachęcając uczniów do zaangażowania się w formę komunikacji, która wychodzi poza ekran i klawiaturę. Poprzez wymianę pięknie wykonanych pocztówek, uczniowie nie tylko przekazali wielkanocne życzenia, ale także podzielili się fragmentami swojego życia i tradycji.

Jednym z najbardziej wzbogacających aspektów takiego przedsięwzięcia jest zdolność do łączenia uczniów z różnych kultur. Gdy pocztówki przemierzają granice miast czy państw, niosą ze sobą unikalne obrazy różnych tradycji i zwyczajów. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o obchodach Wielkanocy w innych środowiskach (zwłaszcza anglojęzycznych), co promuje poczucie szacunku, sprzyjając międzykulturowemu zrozumieniu i współpracy.

Wielkanocna wymiana pocztówek dała również możliwość na wyrażenie kreatywności i pokazanie talentów artystycznych naszych uczniów. Od rysunku pisanek i zajączków wielkanocnych po skomplikowane wzory inspirowane tradycyjnymi motywami, każda pocztówka była dziełem sztuki w unikalnym stylu. Wymiana stała się więc nie tylko środkiem komunikacji, ale także sposobem na wyrażenie siebie.

Uczniowie naszej szkoły podjęli się również zredagowania listu opisującego po krótce polskie tradycje wielkanocne. Adresatami ich pracy z dołączoną, własnoręcznie wykonaną pocztówką była Księżna Kate i Książę William wraz z dziećmi. Liczymy, że podjęte działania i im podobne inicjatywy jeszcze bardziej rozbudzą w naszych uczniach motywację do nauki języka angielskiego, poznawania innych kultur i pielęgnowania tradycji.

Joanna Sulowska

Wielkanocne wyzwania językowe