Warsztaty zielarsko – mydlarskie „Zdrowie z natury”

Utworzono 29.04.2024 przez: admin UW

Uczniowie klas V-VIII od października realizują projekt Eko samorząd uczniowski.

Temat inicjatywy przygotowywanej przez grupę projektową to: „Zdrowie z natury”. Zioła od dawna odgrywają istotną rolę w naszym życiu, zarówno w kontekście zdrowia, jak i kulinariów. Znaczenie ziół jest wyjątkowe i sięga daleko w historię ludzkości. Gdy bliżej przyjrzymy się temu zagadnieniu, odkryjemy, że mają wyjątkowe znaczenie i korzystnie wpływają na nasze życie.

19 kwietnia 2024 roku odbyły się warsztaty zielarsko - mydlarskie zorganizowane w ramach projektu. Do naszej szkoły została zaproszona pani Agnieszka Małyszek- mama Olgi z klasy VI, by zapoznać uczniów z tematyką związaną z ziołami leczniczymi i przeprowadzić warsztaty zielarsko- mydlarskie. Prowadząca w bardzo ciekawy sposób przedstawiła właściwości i zastosowanie lecznicze ziół, takich jak: pokrzywa, lipa, rumianek, szałwia, mięta, babka lancetowata, mniszek, lawenda czy czarny bez. Uczniowie mieli szansę powąchać wszelkiego rodzaju ziół, zarówno suszonych, jak i świeżych oraz spróbować sporządzonych przez panią Agnieszkę syropów z czarnego bzu, mięty czy mniszka lekarskiego.

Następnie młodzież wykonywała mydła z bazy glicerynowej z dodatkiem ziół, olejków zapachowych i naturalnych barwników. Efektem pracy były pachnące i wspaniale wyglądające mydełka w kształcie ważki, pszczółki, biedronki i motyla.

To były bardzo ciekawe zajęcia. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce i zapraszamy do naszej szkoły na kolejne spotkania.

Warsztaty zielarsko – mydlarskie „Zdrowie z natury”

Utworzono dnia 29.04.2024, 19:54