Warsztaty wielkanocne z rodzicami w przedszkolu

Utworzono 28.03.2024 przez: admin UW

Przed nami piękny i radosny czas, pełen zadumy i rozważań - czas Świąt Wielkanocnych. Święta te są wyjątkowe, gdyż niosą ze sobą wiele tradycji i zwyczajów.   Właśnie z tej okazji dnia 22 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne, w których wzięli udział również rodzice.

Na spotkaniu nasze przedszkolaki z przygotowanych materiałów z pomocą rodziców wykonywały palmy wielkanocne. Wśród używanych przez uczestników materiałów można wymienić: gałązki zielonego bukszpanu, tui, a także suche trawy, kolorowe kłosy zbóż. Na szczególną uwagę zasługiwały fantazyjne, kolorowe, wiosenne kwiaty, wykonane z bibuły i krepiny. Ich przygotowanie z pewnością było pracochłonne i czasochłonne. Dziękujemy rodzicom, którzy podjęli się tego trudu. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i zapałem pracowały. Kreatywność rodziców i dzieci była niesamowita! Powstały przepiękne palmy, które będą towarzyszyć dzieciom podczas Niedzieli Palmowej.

Warsztaty były doskonałą okazją do spotkania, integracji, oraz zachęcały do kultywowania pięknych tradycji świątecznych. Wprowadziły wszystkich obecnych w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za tak liczne przybycie oraz pomoc w organizacji tego wydarzenia.

M. Bańka

Warsztaty wielkanocne z rodzicami w przedszkolu