Warsztaty przyrodnicze w kole łowieckim „Darz Bór”

Utworzono 22.09.2023 przez: admin UW

19 września uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w niecodziennych warsztatach edukacyjnych z zakresu myślistwa, łowiectwa oraz świata zwierząt w kole łowieckim „ Darz Bór”. Prelekcje na ten temat przeprowadziła pani Justyna Tomecka, która również opowiedziała o swoich pasjach łowieckich. Celem zorganizowanych warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z zakresu wiedzy o myślistwie i łowiectwie było uświadomienie młodym słuchaczom obowiązującej odpowiedzialności za mądre gospodarowanie zasobami lasu. Łowiectwo jest elementem tradycji polskiej, trwale wpisanym w naszą kulturę. Dobrze prowadzona gospodarka łowiecka służy ochronie przyrody regulując liczebność populacji na poziomie gwarantującym trwałość środowiska przyrodniczego. Postęp cywilizacyjny, nadmierny wpływ człowieka na środowisko, doprowadziły do zachwiań w świecie przyrody. Oprócz naturalnych wahań w przyrodzie, jak np. klęski żywiołowe, pojawiły się zmiany w środowisku spowodowane działalnością człowieka. Wszystkie te czynniki spowodowały, że obecnie równowaga w środowisku jest mocno zaburzona. Ważne jest, aby człowiek znając i stosując reguły przyrody, regulował jej funkcjonowanie w sposób dla niej nieszkodliwy. Podczas warsztatów uczniowie zdobyli mnóstwo ciekawej wiedzy o przyrodzie, zwierzętach leśnych i o pracy myśliwego. Wszystko poparte było ciekawymi materiałami filmowymi. Można było zobaczyć również z bliska akcesoria i trofea myśliwskie. Młodzież chętnie zadawała liczne pytania i licznie uczestniczyła w zorganizowanych zabawach z wiedzy o zwierzętach. Po warsztatach w leśnym klimacie przyszedł czas na grillowane kiełbaski. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie oraz wręczono wszystkim uczestnikom upominki.

Na koniec należy również wspomnieć, iż uczniowie tego dnia w drodze na warsztaty wzięli czynny udział w akcji „Sprzątania świata”.

Serdecznie dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

Izabela Albiniak

Warsztaty przyrodnicze w kole łowieckim „Darz Bór”

Utworzono dnia 22.09.2023, 18:28