PRZYGODA Z CZYTANIEM - Pierwszoklasiści w bibliotece

Utworzono 08.05.2024 przez: admin UW

Nie gaśnie aktywność czytelnicza naszych pierwszoklasistów. W lutym zostali uroczyście pasowani na czytelników i rozpoczęli przygodę z książką. Niektórzy mogą pochwalić się już sporym dorobkiem czytelniczym. My, wiedząc jak ogromne znaczenie ma rozbudzanie zainteresowań czytelnictwem, wychodzimy naprzeciw i zachęcamy dzieci do systematycznego korzystania z biblioteki.

Oferta naszej biblioteki szkolnej jest stale rozszerzana nowymi zakupami lekturowymi. Książki przyciągają coraz ciekawszą szatą graficzną i nasi uczniowie chętnie po nie sięgają. W bibliotece spotkać można ulubionego bohatera z bajki (co widać na załączonych fotkach), spędzić czas w miłej atmosferze, wymienić wrażenia po przeczytaniu książki a nawet przełamać nieśmiałość (książki na prawdę w tym pomagają).

Uczniowie klasy pierwszej i nie tylko pierwszej, dobrze o tym wiedzą i właśnie czytają kolejną lekturę „Drzewo do samego nieba”.

Dodatkowo uczniowie poznali zawód bibliotekarza i przeprowadzili wywiad z panią bibliotekarką. Pani Stanisława, w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali bibliotekarce różne pytania dotyczące m.in. jej pracy, liczby czytelników oraz najczęściej wypożyczanych tytułów. Wizyta w bibliotece była dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania.

S. Latos, A. Dudzic

PRZYGODA Z CZYTANIEM - Pierwszoklasiści w bibliotece