Przedszkolaki z gr. średniej poznają zawód ogrodnika

Utworzono 22.04.2024 przez: admin UW

Za oknem już wiosna, przyroda budzi się do życia. Trawa zielenieje, pojawiają się pierwsze kwiaty. Wiosna to również czas intensywnych prac w ogrodzie. W naszym przedszkolu dzieci z grupy średniej w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kim zostanę gdy dorosnę? Przedszkolaki poznają zawody” , poznały zawód ogrodnika.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym zajmuje się ogrodnik, jakie narzędzia są mu potrzebne do uprawy roślin, oraz jakie zabiegi wykonuje, aby rośliny rosły piękne i zdrowe. Następnie w części praktycznej dzieci miały okazję wcielić się w rolę ogrodnika i założyć swoją własna plantację roślin.

Przedszkolaki miały za zadanie zasiać rzeżuchę oraz posadzić cebulę. Panie na stolikach przygotowały rzeczy potrzebne do pracy: doniczki, ziemię, watę, nasiona oraz cebulę.

Następnie przedszkolaki ochoczo przystąpiły do pracy. Najpierw w przygotowanych wcześniej pojemniczkach zasiały rzeżuchę, po czym założyły rękawiczki i nakładały ziemię do doniczek, aby posadzić w nich cebulę.

Po zakończonej pracy zasiane rzeżuchy i posadzone cebule trafiły na okno. Dzieci każdego dnia przybiegają do okna i obserwują jak roślinki rosną i jak się zmieniają.

M. Bańka

Przedszkolaki z gr. średniej poznają zawód ogrodnika