Projekt „Lekcja Nieśmiecenia” w grupie młodszej przedszkola

Utworzono 26.04.2024 przez: admin UW

Po raz kolejny Fundacja Nasza ziemia wraz z firmą Henkel Polska sp. z o.o. wspierają placówki w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów. To już czwarta edycja partnerskiego projektu „Lekcja Nieśmiecenia” realizowanego w ramach programu „Ekoedukacja”, który skierowany jest do polskich placówek oświatowych. Jego celem jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów.

W dniach 19 i 22 kwietnia, dzieci z grupy młodszej przedszkola uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w oparciu o wybrane scenariusze dołączone do tego projektu. Wszystkie aktywności i działania maluchów były szczególnie ukierunkowane na:

· Uświadomienie zagrożeń dla zwierząt leśnych, spowodowanych śmieceniem w lasach;

· Rozwijanie postawy odpowiedzialności za bliskie otoczenie przyrodnicze przez świadome działanie proekologiczne, polegające na segregacji odpadów i ich recyklingu.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie projektem i z niezwykłym zaangażowaniem wykonywały powierzone im zadania, co stanowi świetny dowód na to, że edukacja ekologiczna może być fascynująca nawet dla najmłodszych. Bez wątpienia będziemy kontynuowali działania w tym obszarze, aby jeszcze bardziej rozbudzać ciekawość i świadomość ekologiczną dzieci.

Karolina Piecyk

Projekt „Lekcja Nieśmiecenia” w grupie młodszej przedszkola