"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Utworzono 21.12.2023 przez: admin UW

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli  na apel Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej  „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, organizując w dniach 11-13 grudnia zbiórkę darów. W tym czasie można było złożyć w holu naszej szkoły „dar serca” - nie musiało być to coś wyszukanego, liczył się szczery gest płynący prosto z serca, by dobro mogło wędrować do kogoś, kto go naprawdę potrzebuje - bo przecież „każdy z nas może mnożyć dobro naokoło siebie”.

Organizacją akcji zajęli się uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w naszej placówce. Przez trzy dni sumiennie sprawowali dyżury w miejscu akcji, a każdego darczyńcę obdarzali serdecznym uśmiechem, dobrym słowem
i charakterystycznym słoneczkiem – symbolem akcji.

Nasi Wolontariusze i tym razem się nie zawiedli, gdyż zebrali  łącznie 231,20 kg żywności, środków czystości, słodyczy, zabawek  oraz przyborów szkolnych dla potrzebujących rodzin – głównie dzieci, z naszej okolicy.

Dziękujemy Rodzicom, którzy przygotowali swoim dzieciom torby
z „prezentami” oraz uczniom i pracownikom szkoły, że podzielili się z innymi tym co mają. Serdeczne podziękowania kierujemy również do zarządu i zawodników  klubu LKS ISKRA Krzemień za przyłączenie się do naszej akcji i  przekazane produkty. KOCHANI, JESTEŚCIE WIELCY!

Okres przedświąteczny jest wyjątkowy, pełen magii i ciepła, i my tę magię mogliśmy zobaczyć na własne oczy. DZIĘKUJEMY!

Wolontariusze SKW
wraz z opiekunami

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Utworzono dnia 21.12.2023, 22:34