Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Drogowskazy księdza Jana”

Utworzono 04.04.2024 przez: admin UW

Zaproszenie do udziału w konkursie

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas IV-VIII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla szkół im. ks. Jana Twardowskiego „Drogowskazy księdza Jana”z tegorocznym tematem „Gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny”.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu wiersza poświęconego życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego nawiązującego do tegorocznego tematu: „Gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny”.

Celem konkursu jest:

• popularyzacja twórczości literackiej ks. Jana Twardowskiego,
  • wychowanie do wrażliwości na piękno, prawdę i dobro,
  • rozwijanie wrażliwości artystycznej,
  • zachęcanie do pracy twórczej,
  • rozwijanie wyobraźni twórczej,
  • kształcenie umiejętności przekazywania treści literackich,
  • promowanie młodych talentów.

Powyższy konkurs został umieszczony w tegorocznym wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W związku z tym osiągnięcia uczniów, (miejsca wysokie) zdobyte w nim, będą mogły być wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, dając tym samym możliwość uzyskania dodatkowych punktów podczas rekrutacji na rok szkolny 2024/2025, zgodnie z treścią §6 ust.1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. z 2019 r. poz.1737).

W załączniku znajduje się pełny regulamin konkursu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

ZAŁĄCZNIKI: