W parku narodowym wszystko jak przed laty:
Łoś dźwiga na głowie szerokie łopaty,
żubr wysuwa z gąszczu skudłaconą brodę,
za płochliwą sarną drepcze koźlę młode…
Najmłodsi doskonale wiedzą, że parki narodowe tworzy się po to, aby zachować różnorodność biologiczną, przyrodę nieożywioną oraz walory krajobrazowe.
Uczniowie klasy 3 naszej szkoły na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej poszukiwali i zdobywali wiedzę o parkach narodowych.
Na podsumowanie przygotowali w formie albumów wiadomości związane z wybranymi parkami narodowymi i przedstawili efekty swojej pracy młodszym kolegom z klas drugich. Znalazły się tam podstawowe informacje o parkach, m.in.: ciekawostki przyrodnicze z nimi związane, gatunki roślin i zwierząt, które można tam spotkać, a także wskazówki co warte jest obejrzenia. W albumach znalazły się także prace plastyczne przedstawiające zwierzęta i krajobrazy związane z tymi parkami. Poszczególne grupy uczniów zapoznały drugoklasistów z Kampinoskim Parkiem Narodowym, Ojcowskim Parkiem Narodowym, Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.
Na zakończenie prezentacji każdy mógł obejrzeć i dotknąć okaz poroża jelenia, a wszyscy drugoklasiści otrzymali małe upominki – zakładki wykonane własnoręcznie przez dziewczynki z klasy 3.
Bogumiła Małek