KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ – wizyta Pani psycholog w grupie młodszej przedszkola

Utworzono 27.04.2024 przez: admin UW

Edukowanie dzieci w zakresie zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania od najmłodszych lat jest kluczowe, ponieważ wpływa na ich rozwój fizyczny, umysłowy i emocjonalny, kształtując prawidłowe nawyki, które mogą towarzyszyć im przez całe życie. Świadomość na ten temat może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób przewlekłych w późniejszym życiu, wspierając ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie.

W ramach obchodów miesiąca kultury zdrowotnej - kwietnia, w grupie młodszej przedszkola, odbyła się inspirująca pogadanka przeprowadzona przez Panią psycholog - Katarzynę Sowę. Pani psycholog podkreśliła znaczenie zdrowego trybu życia dla naszego dobrostanu oraz prawidłowego rozwoju. Przekazała dzieciom ważne informacje na temat zdrowego odżywiania, zachęcając do picia wody, spożywania warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych, które dostarczają cennych składników odżywczych. Podczas spotkania przedstawiła także różnorodne metody dbania o zdrowie, takie jak: regularna aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu oraz unikanie szkodliwych nawyków. Pani psycholog podkreśliła również znaczenie dbania o zdrowie psychiczne poprzez rozmowę o uczuciach i budowanie pozytywnych relacji z innymi. Wizyta Pani Katarzyny Sowy stanowiła cenną lekcję edukacji zdrowotnej, która zachęciła maluchy do podejmowania świadomych decyzji dotyczących własnego zdrowia.

Bardzo dziękujemy za niezwykle wartościowe odwiedziny!

Karolina Piecyk

Utworzono dnia 26.04.2024, 19:47