Nasi podopieczni pod kierunkiem p. Urszuli Woźnicy szukali odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego ich świata, m.in.:
• Jakie sekrety kryją w sobie proste substancje?
• Dlaczego soda oczyszczona i ocet znajdują zastosowanie w kuchni?
• Jak działa balon, który napompowuje się sam, bez użycia siły płuc?
• W jaki sposób chemia łączy się z gotowaniem, sprzątaniem, medycyną i technologią?
• Jak wyhodować kryształy soli?
• Czy można zmieniać barwę kwitnących kwiatów?
• Itp.,
Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach, aktywnie zadawali pytania i chętnie wykonywali doświadczenia. Ich ciekawość i chęć zgłębiania wiedzy, były widoczne na każdym kroku.
Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły doświadczenia oraz prezentacje multimedialne o zastosowaniach chemii w życiu codziennym. Uczniowie z podziwem obserwowali proces krystalizacji soli i z zaciekawieniem dowiadywali się jak można wykorzystać chemię w kuchni, medycynie i nowoczesnej technologii.
Efektem pracy uczestników zajęć jest powstanie gazetki o tematyce chemicznej, którą można podziwiać na korytarzu szkolnym, seria doświadczeń demonstrujących bezpieczne posługiwanie się sprzętem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi oraz wyjaśnianie przebiegu procesów chemicznych, prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów, a także wyhodowane kryształy soli.
"Chemiczny Czerwiec" stał się nie tylko dobrą okazją do nauki, ale również świetną zabawą dla wszystkich. Wspólne doświadczenia i eksperymenty integrowały grupy i tworzyły atmosferę sprzyjającą nauce i odkrywaniu nowych doświadczeń.
"Chemiczny Czerwiec", budząc wśród uczniów zainteresowanie naukami ścisłymi i pokazując ich praktyczne zastosowanie w życiu codziennym, okazał się dużym sukcesem.
P. Urszula Woźnica