Projekt „Eko samorząd uczniowski”. - zaproszenie do konkursów

Utworzono 26.03.2024 przez: admin UW

Klasy I-III „Ziołowa Sztuka”

Kochasz sztukę? Uwielbiasz eksperymentować z ziołami? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie wyjątkową okazję! Zapraszamy do udziału w konkursie „Ziołowa Sztuka”.

Czym jest konkurs?

Konkurs „Ziołowa Sztuka” to wyjątkowa okazja do połączenia pasji do sztuki z fascynacją ziołami. Twoim zadaniem będzie stworzenie pracy plastycznej za pomocą różnych rodzajów roślin.

Jak wziąć udział?

Wybierz swoje ulubione zioła. Możesz użyć świeżych lub suszonych, zależy to od Ciebie!

Stwórz swoje arcydzieło! Połącz różne rośliny, aby uzyskać unikalne wzory, kompozycje
i obrazy. Zachęcamy do inspiracji twórczością naszego patrona Księdza Jana Twardowskiego, który był znany z miłości do przyrody.

Jak zgłosić swoje prace?

Wykonaj swoją pracę na kartce z bloku technicznego w formacie A4. Podpisz ją na odwrocie, podając swoje imię, nazwisko oraz klasę. Przekaż pracę swojemu wychowawcy
do 30 kwietnia 2024r.

Nagrody:

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Prace zostaną zaprezentowane
na wystawie pokonkursowej oraz opublikowane na stronie internetowej szkoły .

Dodatkowe informacje:

Prace oceniane będą pod względem kreatywności, techniki wykonania oraz ogólnego wrażenia artystycznego. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.

Do dzieła! Niech Twoja wyobraźnia rozbłyska kolorami ziół!
Już dziś zacznij tworzyć swoje niepowtarzalne ziołowe arcydzieło!

Klasy IV-VI: „Zdrowie z natury”- zielnik

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody do udziału w naszym w konkursie na zielnik zatytułowany „Zdrowie z natury”.

Cel konkursu:

Celem konkursu jest promowanie zainteresowania przyrodą, rozwijanie umiejętności obserwacyjnych oraz kreatywne podejście do zbierania i prezentacji roślin.

Jak wziąć udział?

Zbierz różnorodne rośliny lub odszukaj ich zdjęcia - mogą to być zioła, kwiaty, liście, gałązki, czy nawet niektóre owoce. Starannie zorganizuj swoje zbiory w formie zielnika. Stwórz opis
z informacjami o każdej roślinie: nazwa łacińska, nazwa polska, cechy charakterystyczne, działanie lecznicze  oraz ciekawostki dotyczące danej rośliny.

Termin zgłoszeń:

Ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń to 30 kwietnia 2024r. Prace należy dostarczyć
do koordynatorów projektu: pani Izabeli Albiniak, Joanny Sulowskiej lub Magdaleny Kras.

Nagrody:

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Prace zostaną zaprezentowane w naszej szkole  na wystawie pokonkursowej.

Dodatkowe informacje:

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jeden zielnik. Zachęcamy do kreatywnego podejścia i wykorzystania różnorodnych technik prezentacji roślin.

Bądź częścią tej wyjątkowej przyrodniczej przygody i stwórz swój własny zielnik,
który zachwyci wszystkich swoją oryginalnością i pięknem!

Klasy VII- VIII: konkurs na prezentację „Zioła mają moc”

Z wielką przyjemnością ogłaszamy konkurs na prezentację „Zioła mają moc”, który ma na celu promowanie cennych właściwości ziół oraz dzielenie się wiedzą na ich temat.

Cel konkursu:

Chcemy zachęcić uczniów do zgłębiania wiedzy na temat ziół, ich właściwości leczniczych, kulinarnych, kosmetycznych oraz innych praktycznych zastosowań. Poprzez prezentacje, chcemy również podkreślić znaczenie ekologii i naturalnych metod pielęgnacji dla zdrowia
i ogólnego dobrostanu.

Jak wziąć udział:

Wybierz temat związany z zastosowaniem ziół w życiu codziennym. Może to być kuchnia, medycyna naturalna, kosmetyka, czy ogrodnictwo. Przygotuj prezentację multimedialną, która zawierać będzie informacje na temat wybranego zastosowania ziół, ich właściwości, metody przygotowania oraz praktyczne wskazówki. Użyj różnorodnych źródeł informacji, takich jak książki, artykuły naukowe, czy doświadczenia własne.

Kategorie konkursowe:

Zioła w Kuchni: Prezentacja dotycząca wykorzystania ziół w kuchni, ich smaku, aromatu oraz wartości odżywczych.

Zioła w Medycynie Naturalnej: Omówienie zastosowań ziół w leczeniu różnych dolegliwości, wspieraniu zdrowia i wzmacnianiu organizmu.

Zioła w Kosmetyce: Przedstawienie korzyści zdrowotnych i pielęgnacyjnych płynących
z wykorzystania ziół w kosmetykach domowej roboty.

Zioła w Ogrodnictwie: Opisanie technik uprawy ziół w ogrodzie, ich pielęgnacji oraz wykorzystania w projektowaniu ogrodu.

Termin zgłoszeń:

Ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń to 30 kwietnia 2024r. Prezentacje należy przesłać na jeden z poniższych adresów e-mail:

Izabela Albiniak ialbiniak@zskrzemien.onmicrosoft.com

Joanna Sulowska jsulowska@zskrzemien.onmicrosoft.com

Magdalena Kras mkras@zskrzemien.onmicrosoft.com

lub dostarczyć je na pendrivie do szkolnych koordynatorów projektu.

Nagrody:

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Ich prezentacje zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły i zaprezentowane podczas podsumowania projektu.

Dodatkowe informacje:

Długość prezentacji nie powinna przekraczać 5 minut. Zachęcamy do kreatywnego podejścia
i wykorzystania różnorodnych form prezentacji, takich jak slajdy, filmy, czy rysunki.

Dołącz do pasjonującej podróży przez świat ziół i pokaż, jak mogą one wzbogacić
i ułatwić życie!