Katyń to symbol śmierci polskiej inteligencji II Rzeczypospolitej bestialsko zamordowanych przez wojsko sowieckie wiosną 1940 roku. Katyń to rana głęboko tkwiąca w sercach i umysłach wielu tysięcy polskich rodzin dotkniętych tą największą tragedią, jaka wydarzyła się na Wschodzie w okresie II wojny światowej. Katyń to słowo przez wiele lat zakazane, okryte tajemnicą, powodujące wiele żalu i goryczy. To fragment tragicznej polskiej historii XX wieku, od kilku lat towarzyszący naszej społeczności szkolnej, która w sposób szczególny czci pamięć zamordowanego w Katyniu aspiranta policji państwowej Bolesława Stasieckiego.
W naszej szkole co roku uroczyście obchodzimy rocznice zbrodni katyńskiej. W zaistniałej sytuacji niemożliwe jest przygotowanie apelu.
Aby uczcić pamięć zamordowanych w Katyniu, uczeń klasy siódmej - Mateusz Skubik przygotował prezentację multimedialną pt.: Tylko guziki nieugięte przetrwały śmierć. Katyń 1940. Pamiętamy!
W prezentacji zostały wykorzystane fragmenty scenariusza przygotowanego przez p. Magdalenę Kras, p. Annę Flis i p. Annę Dyjach.
Zapraszam do jej obejrzenia.
https://drive.google.com/file/d/1SMRo1hi8HQi1aLt9udhLKJekRDNkPLxD/view?usp=sharing