„Pozwól dziecku błądzić
i radośnie dążyć do poprawy"
Janusz Korczak
14 marca odbyły się w przedszkolu dni otwarte dla kandydatów na przyszły rok szkolny.
W środę, 21 lutego 2018 r. uczniowie z klasy II gimnazjum wraz z p. Barbarą Łupiną odwiedzili Urząd Gminy Dzwola. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu gimnazjalnego „Moja gmina - Dzwola”, a jego celem było zdobycie ogólnej wiedzy nt. funkcjonowania urzędu i zarządzania gminą.
Wójt Gminy - p. Stanisław Rożek opowiedział gościom o swojej pracy, organizacji Gminy oraz jej planach inwestycyjnych. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć, zaprezentowane przez Panią Sekretarz -Jadwigę Flis, projekt herbu Gminy Dzwola oraz Kronikę Gminy.
Misją Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim jest świadczenie w sposób profesjonalny usług finansowych o wysokim standardzie, zapewniających zadowolenie klientów.
We wtorek, 5 marca uczniowie klasy II gimnazjum z grupy projektowej wraz z p. Urszulą Woźnicą udali się do Janowa Lubelskiego, by wziąć udział w spotkaniu z pracownikami banku Bank Spółdzielczego.
6 marca, grupa uczniów z kl II gimnazjum odwiedziła kolejny Bank w Janowie Lubelskim. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu gimnazjalnego „Liczby, które procentują”. Gimnazjaliści podczas spotkania dowiedzieli się, że PKO Bank Polski jest największym bankiem w Polsce oraz liderem bankowości elektronicznej i mobilnej. PKO Bank Polski podejmuje intensywne działania, zmierzające do budowania wizerunku Banku jako nowoczesnej instytucji finansowej otwartej na młodych, utalentowanych ludzi z pasją.
28 lutego 2018r. odbyły się pierwsze warsztaty z uczniami kl. VII oraz II gim. w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Cybernauci - kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci". Warsztaty prowadziła trener fundacji - pani Anna Dras -, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła młodzieży zagrożenia płynące z Internetu. Kolejne warsztaty planujemy w kwietniu dla uczniów kl. V i VI oraz nauczycieli i rodziców.
"Cybernauci" to projekt fundacji Nowoczesna Polska, realizowany w partnerstwie z Collegium Civitas. Projekt jest prowadzony w ramach programu „Bezpieczna+” Ministerstwa Edukacji Narodowej.